RSS feed for angie

angie has watched 37 thrillers.

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Prodigy

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Happy Death Day

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Before I Fall

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Room

    ★★★

  • Insurgent

    ★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • The Lazarus Effect

  • The Boy Next Door

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Runner Runner

  • House at the End of the Street

    ★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • In Time

  • Red Riding Hood

  • Takers

  • Killers

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Get Smart

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★★★

  • The Haunted Mansion

  • Ghost

    ★★★★★