• F9

  • Pieces of a Woman

  • Unorthodox

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • After

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

  • Vox Lux

    ★★★

  • Ophelia

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

  • Baby Driver

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Dare to Be Wild

    ½

  • Interstellar

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • White House Down

  • The White Queen

    ★★

  • Only Lovers Left Alive

  • Stoker

    ★★★★★

  • Les Misérables

  • A Dangerous Method

  • Detachment

  • Lake Mungo

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • North & South

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Garden State

  • School of Rock

  • Daniel Deronda

    ★★★½

  • Amélie

  • Moulin Rouge!

    ★★★★★

  • Mansfield Park

    ★★★★

  • Muppets from Space

    ★★★★★

  • Orlando

  • Coming to America

    ★★★½

  • Anne of Green Gables: The Sequel

    ★★★★★

  • Howard the Duck

  • Anne of Green Gables

    ★★★★★