• Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Old

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Tenet

    ★★★★★

  • New York New York

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Fyre

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Slender Man

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Death Note

  • Missing 411

    ★★

  • Francis Bacon: A Brush with Violence

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Mascots

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Blair Witch

    ★★

  • Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

    ★★★

  • Friend Request

    ½

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

  • Spy

    ★★★★

  • Fire

    ★★★★

  • Meru

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★½