AngoMcDango has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sailor Moon SuperS: The Movie: Black Dream Hole

Sailor Moon SuperS: The Movie: Black Dream Hole

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
One Piece Film: Strong World

One Piece Film: Strong World

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
One Piece 3D: Straw Hat Chase

One Piece 3D: Straw Hat Chase

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

1961
×
Edit this entry  
04
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
21
The House of Ghosts

The House of Ghosts

1907
×
Edit this entry  
21
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★
Edit this entry  
18
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
27
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★
Edit this entry  
24
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Edit this entry  
08
Selena

Selena

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Patsy

The Patsy

1964
×
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Summer of Camp Caprice

Summer of Camp Caprice

2001
×
★★★½
Edit this entry  
31
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry