angturnerburke has logged 29 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
½
Edit this entry  
30
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lifeguard

The Lifeguard

2013
×
Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amelia

Amelia

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
To the Bone

To the Bone

2017
×
★½
Edit this entry  
17
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The House

The House

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Renaissance Man

Renaissance Man

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Landline

Landline

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Dead Before Dawn

Dead Before Dawn

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Edit this entry