• Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Nobody

    ★★★½