Sort by

Angus has logged 144 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nights Before Christmas

The Nights Before Christmas

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Edit this entry  
18
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry