Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
26
On the Come Up

On the Come Up

2022
×
★★
Edit this entry  
26
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Feeders

Feeders

1996
×
Edit this entry  
25
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
Edit this entry  
25
Flower

Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★
Edit this entry  
18
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tim Dillon: A Real Hero

Tim Dillon: A Real Hero

2022
×
Edit this entry  
08
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
Edit this entry  
08
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hypochondriac

Hypochondriac

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Beast

Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Earwig

Earwig

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★
Edit this entry  
21
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Seized

Seized

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carter

Carter

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★
Edit this entry