Sort by

Angus has logged 62 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bound to Vengeance

Bound to Vengeance

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Destino

Destino

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★½
Edit this entry  
26
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Edit this entry  
20
Contamination

Contamination

1980
×
★★½
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Edit this entry  
19
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Boy & the World

Boy & the World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Downrange

Downrange

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Diving

Diving

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Excision

Excision

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Great Choice

Great Choice

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★
Edit this entry