Angus has logged 69 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hunter's Prayer

The Hunter's Prayer

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★
Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Undertow

Undertow

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kicks

Kicks

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Frantz

Frantz

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Je T'Aime, Je T'Aime

Je T'Aime, Je T'Aime

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★½
Edit this entry  
20
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★½
Edit this entry  
19
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Manborg

Manborg

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Transit

Transit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Maya

Maya

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Skin

Skin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phoenix

Phoenix

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry