RSS feed for J. J.
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiki

Kiki

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
TMNT

TMNT

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night Comes On

Night Comes On

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

1933
×
★★½
Edit this entry  
06
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casque d'Or

Casque d'Or

1952
×
★★★
Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
On the Town

On the Town

1949
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arctic

Arctic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dinner at Eight

Dinner at Eight

1933
×
★★★
Edit this entry  
30
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
Edit this entry  
28
Sky Murder

Sky Murder

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New World

The New World

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fellini's Satyricon

Fellini's Satyricon

1969
×
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Okko's Inn

Okko's Inn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winchester '73

Winchester '73

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
Edit this entry  
20
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marooned

Marooned

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Octaman

Octaman

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Challenge

The Challenge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blood of the Beasts

Blood of the Beasts

1949
×
Read the review Edit this entry  
13
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry