Sort by

Rembrandt Q has logged 24 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★½
Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★
Edit this entry  
19
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ride the Pink Horse

Ride the Pink Horse

1947
×
Read the review Edit this entry  
09
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★½
Read prior review Edit this entry  
08
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry