• Booksmart

    ★★

  • One Man Dies a Million Times

  • Long Shot

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Redoubt

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Miss Bala

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★½

  • Robin Hood

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Creed II

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • My First Film

    ★★★★½

  • Venom

    ★★

  • I Still See You

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Night School

  • Hold the Dark

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Greta

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★★★½

  • Non-Fiction

    ★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★

  • A Simple Favor

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Destination Wedding

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • The First Purge

    ★★★½

  • Uncle Drew

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Veere Di Wedding

    ★★★

  • Tag

    ★★

  • Adrift

    ★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • 3 Faces

    ★★

  • Ash Is Purest White

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Book Club

    ★★★½

  • Breaking In

    ★★½

  • Overboard

    ★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★