• Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

    ★★

  • The Seagull

    ½

  • Traffik

    ½

  • Truth or Dare

    ★★★½

  • Nothing to Lose

    ½

  • Midnight Sun

    ★★★★

  • Prospect

    ★★

  • Blockers

    ★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★½

  • A Quiet Place

  • The Strangers: Prey at Night

    ★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★★

  • The Hurricane Heist

    ★★

  • A Wrinkle in Time

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★½

  • Annihilation

    ½

  • When We First Met

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★½

  • Assassination Nation

  • Hereditary

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★½

  • Three Identical Strangers

    ½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★

  • Searching

  • Den of Thieves

    ★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★

  • Proud Mary

    ½

  • The Commuter

    ★★

  • The Post

    ★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Bookshop

  • Paddington 2

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Geostorm

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Ryde

    ★★

  • Downsizing

    ★★★½

  • Roadside Attraction

    ★★½

  • Disobedience

    ★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★½

  • Jane

    ★★

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★

  • Youth

    ★½

  • Dislocation Blues

    ★★★★

  • Bodied

    ★★

  • Manhunt

    ½

  • It

    ★★½