• It

    ★★½

  • Woodshock

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★★

  • Lean on Pete

  • Lady Bird

    ★★★

  • Human Flow

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Bring It On: Worldwide #Cheersmack

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★½

  • Mrs. Fang

    ★★½

  • American Made

    ★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★½

  • Jab Harry Met Sejal

    ★½

  • Detroit

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★½

  • Panacea

    ★★★

  • Roar : The Most Dangerous Film Ever Made

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Girls Trip

  • The Villainess

    ½

  • My Cousin Rachel

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • 47 Meters Down

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Cars 3

  • 24 Frames

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★

  • The Mummy

    ★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★★½

  • Before We Vanish

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★

  • The Rider

    ★★½

  • The Square

    ½

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Okja

    ★½

  • Let the Sunshine In

    ★★

  • Wonderstruck

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • The Wall

    ★★★½

  • Baywatch

    ★½

  • The Lovers

    ★★★★

  • Princess Cyd

    ★★★

  • Bad Genius

    ★★★

  • Snatched

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★

  • Bāhubali 2: The Conclusion

    ★★★½

  • Get Me Roger Stone

    ★★★

  • LA 92

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • The Green Fog

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Love Off the Cuff

    ★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★½

  • Louis C.K.: 2017

    ★★

  • Ghost in the Shell

  • Goon: Last of the Enforcers

    ½

  • Gemini

    ½

  • Tragedy Girls

    ★½

  • Atomic Blonde

  • Lucky

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Win It All

    ★★★