• I've Been Killing Slimes for 300 Years and Maxed Out My Level

    ★★★½

  • Vivy -Fluorite Eye's Song-

    ★★★★½

  • High-Rise Invasion

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • TONIKAWA: Over the Moon for You

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Ore wo Suki nano wa Omae dake ka yo: Oretachi no Game Set

    ★★★

  • Stagnant

  • UnTooned

  • A Date With Death

  • Silent & Deadly

  • The Wedding Ritual

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Saekano the Movie: Finale

  • Gamak Ghar

    ★★★★

  • ORESUKI: Are you the only one who loves me?

    ★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • They're Inside

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Girl on the Third Floor

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Run with the Wind

    ★★★★

  • The Nun

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • School's Out

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★½

  • A Family Submerged

    ★★★½

  • Too Late to Die Young

    ★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Dead Souls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • ReLIFE: Kanketsu-hen

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Love, Chunibyo & Other Delusions! Take On Me

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Layover

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

  • The Irregular at Magic High School: The Girl Who Summons the Stars

  • Good Time

    ★★★★½

  • Little Hands

    ★★★½

  • Rings

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Sadhu in Bombay

    ★★★

  • Dangal

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Jason Bourne

  • ReLIFE

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Manjhi: The Mountain Man

  • Terminator Genisys

  • Jurassic World

  • San Andreas

  • The Labyrinth of Grisaia