RSS feed for animaldoctor

animaldoctor has logged 156 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
K-12

K-12

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Saving Grace

Saving Grace

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

1899
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Goodnight Moon

Goodnight Moon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goodnight Moon & Other Sleepytime Tales

Goodnight Moon & Other Sleepytime Tales

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luxo Jr. Pencil Test

Luxo Jr. Pencil Test

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Antarctica

Antarctica

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stuckmann’s 4th Annual Halloween Special

Stuckmann’s 4th Annual Halloween Special

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Master

The Master

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sing

Sing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reese The Movie: A Movie About Reese

Reese The Movie: A Movie About Reese

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inspired by Bret Easton Ellis

Inspired by Bret Easton Ellis

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prime Day Concert 2019

Prime Day Concert 2019

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Two on K2

Two on K2

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry