Sort by

animaldoctor has logged 164 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadwater Fell

Deadwater Fell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beyond the Ultimate Spin: The Making of 'Spider-Man'

Beyond the Ultimate Spin: The Making of 'Spider-Man'

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: The Mythology of the 21st Century

Spider-Man: The Mythology of the 21st Century

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One by One

One by One

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
M.W.C.A. (Musical Without a Cool Acronym): Virtual Edition

M.W.C.A. (Musical Without a Cool Acronym): Virtual Edition

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dakota Entrapment Tapes

The Dakota Entrapment Tapes

×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Object at Rest

An Object at Rest

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Attenborough's Life Stories

Attenborough's Life Stories

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Earth to Echo

Earth to Echo

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whose Streets?

Whose Streets?

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry