Sort by
  • Dune: Part Two

  • Grom: Problem Childhood

    ★★★★

  • Leave

  • Causeway

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Blonde

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Young Man

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Nika

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Execution

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★

  • Happening

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½