Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Edit this entry  
13
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
13
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Leave

Leave

2022
×
Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Grom: Problem Childhood

Grom: Problem Childhood

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nika

Nika

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Young Man

Young Man

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Execution

The Execution

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brother 2

Brother 2

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry