RSS feed for anna130
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Into the Dark: Pooka!

Into the Dark: Pooka!

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
I Am Elizabeth Smart

I Am Elizabeth Smart

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Jawed Angels

Iron Jawed Angels

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bad Seed

The Bad Seed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry