• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Batman

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Eternals

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Cyrano

    ★★★★

  • C'mon C'mon

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

  • F9

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Waves

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★½

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Monos

    ★★