annabel has logged 28 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triangle

Triangle

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry