annabel has logged 42 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Outpost

Outpost

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blackwell Ghost

The Blackwell Ghost

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
1408

1408

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vampires

Vampires

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
1922

1922

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry