• El verano que vivimos

  • Death Knell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Romeo and Juliet: Beyond Words

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Despite Everything

    ★★½

  • One Red Nose Day and a Wedding

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • The Aftermath

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • The Princess Switch

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Swiped

    ½

  • Christmas at Pemberley Manor

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Derren Brown: Sacrifice

  • Venom

    ★★½

  • Vanity Fair

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Life of the Party

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • Book Club

    ★★

  • Nothing Like a Dame

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Bao

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Ordeal by Innocence

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★★

  • Ophelia

  • Blaze

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Lizzie

    ★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★★