anna has logged 57 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Current War

The Current War

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hamlet

Hamlet

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hamlet

Hamlet

1948
×
Edit this entry  
19
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Despite Everything

Despite Everything

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rashomon

Rashomon

1950
×
Edit this entry  
11
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 39 Steps

The 39 Steps

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry