Sort by

samantha has logged 263 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★
Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Other People

Other People

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Girl in Australia

A Girl in Australia

1971
×
Edit this entry  
08
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry