Sort by

samantha has logged 19 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Edit this entry  
13
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry