samantha has logged 32 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sisters

Sisters

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry