• Moxie

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Night Shifts

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Becoming

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Coded Bias

  • Little Women

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Burning Cane

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Flight of the Conchords: Live in London

  • mid90s

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Shangri-La Suite

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • 100 Boyfriends Mixtape (The Demo)

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Hi, How Are You Daniel Johnston?

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★

  • Trainwreck

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★

  • Tangerine

    ★★

  • Ex Machina

    ★★

  • Heaven Adores You

    ★★★½

  • Chef

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★

  • Frank

    ★★½

  • Obvious Child

    ★★★½

  • Carrie

    ★★★

  • Her

    ★★★½

  • Wetlands

    ★★★

  • In a World...

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★½

  • Frankenweenie

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★

  • Frances Ha

    ★★★½