annamarins has logged 73 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Jorginho Guinle - $ó Se Vive uma Vez

Jorginho Guinle - $ó Se Vive uma Vez

2018
×
½
Edit this entry  
08
The Fish

The Fish

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
HU

HU

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hollywood Ending

Hollywood Ending

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Xuxa Requebra

Xuxa Requebra

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Xuxa and the Mystery of the Little Ugly Princess

Xuxa and the Mystery of the Little Ugly Princess

2009
×
Edit this entry  
26
A Bag of Marbles

A Bag of Marbles

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Party

Party

1989
×
Read the review Edit this entry  
14
Animal Farm

Animal Farm

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pour 585

Pour 585

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Salomé

Salomé

1978
×
★★★½
Edit this entry  
05
Acabaram-se os Otários

Acabaram-se os Otários

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
Edit this entry  
24
Going in Style

Going in Style

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Expedition Happiness

Expedition Happiness

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Las Acacias

Las Acacias

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
My Friend Nietzsche

My Friend Nietzsche

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Friend Nietzsche

My Friend Nietzsche

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Lé com Cré

Lé com Cré

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Colors & Boots

Colors & Boots

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
A Piscina de Caíque

A Piscina de Caíque

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
Read the review Edit this entry  
03
Air Bridge

Air Bridge

2015
×
★★
Edit this entry  
03
Meu Passado me Condena

Meu Passado me Condena

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Antes de Ontem

Antes de Ontem

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tô Ryca!

Tô Ryca!

2016
×
Edit this entry  
19
Little Nicholas

Little Nicholas

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Man That Was Turned into Juice

The Man That Was Turned into Juice

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vai Que Cola: O Filme

Vai Que Cola: O Filme

2015
×
Edit this entry  
15
E Aí... Comeu?

E Aí... Comeu?

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Artificial Paradises

Artificial Paradises

2012
×
★½
Edit this entry  
15
My Mom is a Character: The Film

My Mom is a Character: The Film

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★
Edit this entry