Sort by

anna has logged 197 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Edit this entry  
13
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Edit this entry  
10
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
½
Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry