Sort by

anna kendrick lamar has logged 26 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pompeii

Pompeii

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ladyhawke

Ladyhawke

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Getting In

Getting In

1994
×
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry