Sort by

anna kendrick lamar has logged 54 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Left Behind

Left Behind

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clerk

Clerk

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Omen

The Omen

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Omen IV: The Awakening

Omen IV: The Awakening

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!!)

Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!!)

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Race for Your Life, Charlie Brown

Race for Your Life, Charlie Brown

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Snoopy, Come Home

Snoopy, Come Home

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry