• Jurassic World: Dominion

    ★★★

  • House of Gucci

  • Dune

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The End of Endless Love

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • After

    ★½

  • Shazam!

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Dying to Survive

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Detective Chinatown 2

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • It

    ★★

  • Biggie: The Life of Notorious B.I.G.

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • The Mermaid

    ★★

  • Detective Chinatown

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★

  • Pixels

    ★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Paddington

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • Maleficent

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • Despicable Me 2

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Laurence Anyways

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • The Artist

    ★★★½