Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babel

Babel

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
½
Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The End of Endless Love

The End of Endless Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry