Sort by
  • My Policeman

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Locked Down

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • The Great Mystical Circus

    ½

  • The Wedding Guest

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★