Sort by

annika has logged 131 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Week Away

A Week Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Starving in Suburbia

Starving in Suburbia

2014
×
½
Edit this entry  
20
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Funeral Rehearsal

Funeral Rehearsal

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Bel Ami

Bel Ami

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Coldplay x BTS Inside ‘My Universe’ Documentary

Coldplay x BTS Inside ‘My Universe’ Documentary

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Afghanistan - Land of Endless War

Afghanistan - Land of Endless War

×
Edit this entry  
28
Slither

Slither

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Hampstead

Hampstead

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Palace

White Palace

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry