Sort by

S has logged 105 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Little Bit of Heaven

A Little Bit of Heaven

2011
×
Edit this entry  
29
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
27
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
About Fate

About Fate

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Proof of Love

Proof of Love

2022
×
★½
Edit this entry  
01
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
It's Okay to Not Be Okay

It's Okay to Not Be Okay

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Something in the Rain

Something in the Rain

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read other review Edit this entry  
23
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Under the Amalfi Sun

Under the Amalfi Sun

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Redeeming Love

Redeeming Love

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry