annie has logged 414 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
24
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
22
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Snow White Christmas

A Snow White Christmas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Sitters

The Christmas Sitters

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Carousel

A Christmas Carousel

2020
×
★½
Edit this entry  
20
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas House

The Christmas House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lonestar Christmas

Lonestar Christmas

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Inn Love by Christmas

Inn Love by Christmas

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Christmas in Louisiana

Christmas in Louisiana

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chutney Popcorn

Chutney Popcorn

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pan

Pan

2015
×
Edit this entry  
29
A Christmas Princess

A Christmas Princess

2019
×
Edit this entry  
29
Christmas Waltz

Christmas Waltz

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Star Christmas

Five Star Christmas

2020
×
★★
Edit this entry  
29
A Shoe Addict's Christmas

A Shoe Addict's Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
A Heavenly Christmas

A Heavenly Christmas

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is John

This Is John

2003
×
Edit this entry