annie has logged 32 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Junebug

Junebug

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Ram Dass, Going Home

Ram Dass, Going Home

2017
×
Edit this entry  
08
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
Edit this entry  
07
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
Edit this entry  
05
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lockdown

Lockdown

2019
×
Edit this entry  
02
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry