Sort by

annie has logged 16 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
10
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Net

The Net

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

2022
×
Edit this entry