Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★

  • Prom Pact

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Daisy Jones & the Six

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★

  • Kaleidoscope

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • A Holiday Spectacular

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • After Ever Happy

    ½

  • Purple Hearts

    ½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

    ★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★