Sort by

annika has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Read the review Edit this entry  
28
Who Is Dayani Cristal?

Who Is Dayani Cristal?

2013
×
Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Innocent Voices

Innocent Voices

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry