Sort by
  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Toma

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Not So Friendly Neighborhood Affair

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Monday

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • A Guide to Second Date Sex

  • Last Christmas

    ★★★