Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All My Life

All My Life

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Not So Friendly Neighborhood Affair

Not So Friendly Neighborhood Affair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Is All You Need

Love Is All You Need

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry