anja has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Comic Sans

Comic Sans

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Toma

Toma

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry