anja has logged 29 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

2021
×
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Guide to Second Date Sex

A Guide to Second Date Sex

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★★
Edit this entry