Robin has logged 51 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nine

Nine

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Story of a Girl

Story of a Girl

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Another Day, Another Time: Celebrating the Music of

Another Day, Another Time: Celebrating the Music of "Inside Llewyn Davis"

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Vamps

Vamps

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars

Cars

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Take Me Out to the Ball Game

Take Me Out to the Ball Game

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legal Eagles

Legal Eagles

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Collide

Collide

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry