Robin has logged 55 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lucy

Lucy

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Maudie

Maudie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
American Made

American Made

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Transformers

Transformers

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★
Read the review Edit this entry